Výhody repasovanej výpočtovej techniky

Čo znamená obnovený alebo repasovný?

Jedná sa o produkty, ktoré zväčša pochádzajú zo zahraničia z takzvaného operatívneho lízingu.

Operatívny lízing je špeciálna služba, kde firmy, ktoré ju poskytujú zákazníkovi, počas doby uzatvorenia zmluvy zabezpečujú kompletnú starostlivosť o výpočtovú techniku. Počítače v operatívnom lízingu sa najčastejšie po 2 rokoch menia za nové. Použitá výpočtová technika je skontrolovaná a vrátená do predaja za výrazne nižšie ceny. Zákazníkmi takýchto firiem sú väčšinou banky a veľké inštitúcie, pre ktoré je výhodnejšie mať externého správcu informačných technológií.

Ako repasované sa niekedy predávajú aj počítače nové, ktoré neboli predané včas alebo boli dlhodobo vystavované a predvádzané v obchodoch. Podľa našich zistení má slovo repas alebo slovné spojenia repasovaná výpočtová technika, repasované počítače, či notebooky, u ľudí viac významov.

Ktoré to podľa našich respodentov sú? Hlavný rozdiel medzi počítačom použitým a repasovaným je ten, že repasovaný počítač bol overený a testovaný tak, aby správne a spoľahlivo fungoval, kde to použitý počítač nemusí byť overený a skontrolovaný, ale môže byť chybný a časom nefunkčný. Jedná sa o produkty výrobcovi vrátené v rámci doby, ktorá je stanovená zákonom na vrátenie tovaru v rôznych krajinách sveta. Tieto produkty nie je možné predávať ako nové, takže sa dostávajú do predaja pod označením refufbrished alebo predvádzací. Niektoré produkty sú úplne nové, ale pred koncom životnosti predaja, kedy ich má nahradiť nový model.

Tieto produkty výrobca nemôže predať distribútorom a tak sa dostávajú do takzvaných RENEW programov, ktorý majú za vedený skoro všetci výrobcovia.

Aké sú výhod repasov?

1. Konštrukcia vhodná pre fyzickú záťaž, životnosť zariadení, repasované sa podstatne menej reklamujú.

2. Dostupná cena, redukcia vzniku elektroodpadu, ekologická hodnota záruka.

3. Spravidla vysoké modelové rady, optimalizované súčiastky stavané na vysokú záťaž, dostupnosť náhradných dielov, vysoká spoľahlivosť, výhodná cena, dlhá životnosť.

4. Zaručená funkčnosť, overené v servisnom stredisku.

Kontaktný formulár

V prípade, že sme Vás zaujali a máte nejaké otázky, alebo mate záujem o cenovú ponuku, napíšte nám mail. Ďakujeme.

obchod (at) agcomp (dot) sk

Kontaktné údaje

AG comp s.r.o.
Hlavná 217 (areál penziónu Elefant)
Dolné Lefantovce 951 45
Telefón: +421 901 755 545
             +421 902 402 074
Mail: obchod (at) agcomp (dot) sk
Bankové spojenie
Slovenská sporiteľňa
IBAN:SK7209000000005040450738
BIC SWIFT : GIBASKBX
 
 

vCard

Nájdete nás